I helgen ble Ungdommens Badminton Mesterskap (UBM) 2018 gjennomført i Sandefjord. Dette er et uoffisielt mesterskap for spillere i klassene U15 og U17.

Årets turnering hadde 194 deltagende spillere fra 33 forskjellige klubber og grunnet denne store deltagelsen måtte det spilles i både Jotunhallen (U15) og Bugårdshallen (U17).

TV2 Sportskanalen var innom hallen på finaledagen og innslag fra semifinaler og finaler kan sees på TV2 Sportskanalen mandag 23. April kl. 21.00

I år var det 40. gang som UBM ble arrangert. Den første turneringen var i 1978 og ble spilt i Mossehallen.

Vinnere i 2018:

U15!

Damesingle
1. Plass – Delia Murtazalieva, Haugerud IF
2. Plass – Elise Lærkerød Jelsness, Bygdø BK
3. Plass – Julie Marie Abusdal, Kristiansand BK
3. Plass – Lisa Olsen Berg, Frogner IL

Herresingle
1. Plass – Kevin Elson, Kristiansand BK
2. Plass – Elias Lenning, Herøy IL
3. Plass – Thomas Grüner Fjeldheim, Haugerud IF
3. Plass – Petter Tryland Laheld, Vestre Aker

Damedouble
1. Plass – Delia Murtazalieva/Julie Marie Abusdal, Haugerud IF/Kristiansand BK
2. Plass – Elise Lærkerød Jelsness/Ingrid Gåsbakk, Bygdø BK/Grong BK
3. Plass – Sofie Aamodt/Victoria Zhang, Haugerud IF
3. Plass – Louise Faarup Storvik/Lisa Olsen Berg, Bærum BK/Frogner IL

Herredouble
1. Plass – Mathias Ji Hong/Thomas Grüner Fjeldheim, Haugerud IF
2. Plass – Sverre Bergland Jr./Elias Lenning, Bygdø BK/Herøy IL
3. Plass – Advait Mital/Petter Tryland Laheld, Bærum BK/Vestre Aker
3. Plass – Sondre Berg Angell/Kevin Elson, Kristiansand BK

Mixdouble
1. Plass – Julie Marie Abusdal/Kevin Elson, Kristiansand BK
2. Plass – Delia Murtazalieva/Mathias Ji Hong, Haugerud IF
3. Plass – Sofie Aamodt/Thomas Grüner Fjeldheim, Haugerud IF
3. Plass – Karina Elisabeth Andreassen/Thomas Barth, Kirkenes BK/Bergen BK

 

U17!

Damesingle
1. Plass –  Sofia Louis Macsali, Bergen BK
2. Plass – Emilia Petersen Norberg, Sandefjord BK
3. Plass – Tyra Friisenfeldt, Sola BK
3. Plass – Marie Mørk, Kristiansand BK

Herresingle
1. Plass – Jonas Østhassel, Kristiansand BK
2. Plass – Matius Wijaya, Moss BK
3. Plass – Ludvig Smith-Meyer, Nøtterøy BK
3. Plass – Danila Gataulin, Leksvik BK

Damedouble
1. Plass – Sofia Louis Macsali/Emilia Petersen Norberg, Bergen BK/Sandefjord BK
2. Plass – Karianna Zhang/Silje V. Kruksve Aasland, Haugerud IF/Leksvik BK
3. Plass – June Bøhn/Marie Mørk, Kristiansand BK
3. Plass – Aimee Hong/Therese Nguyen, Haugerud IF

Herredouble
1. Plass – Jonas Østhassel/Jonas Tønnesen, Kristiansand BK
2. Plass – Amund Rikheim Huus/Øystein Hovden Eimind, Frogner IL/Sandefjord BK
3. Plass – Andreas Andersen/Bharath Kumar Balasingam, Bergen BK
3. Plass – Martin Enghaug/Matius Wijaya, Moss BK

Mixdouble
1. Plass – Sofia Louis Macsali/Matius Wijaya, Bergen BK/Moss BK
2. Plass – Marie Mørk/Jonas Østhassel, Kristiansand BK
3. Plass – Emilie Petersen Norberg/Ludvig Smith-Meyer, Sandefjord BK/Nøtterøy BK
3. Plass – Aimee Hong/Amund Rikheim Huus, Haugerud IF/Frogner IL

Beste klubb U15 – Haugerud IF

Beste klubb U17 – Kristiansand BK

 

Share →