Statistikk

Nm.JPEG
Bilde: NBF
Her finner du statistikk over vinnere i Norgesmesterskapet i badminton (NM), Norwegian International (NIC) og Ungdommens badmintonmesterskap.


NORGESMESTERE

Herresingle: Damesingle: 
1939 Hjalmar Lystad og Gerd Langholen 
1940 Hjalmar Lystad og Gerd Langholen 
1941-46 IKKE SPILT 
1947 Hjalmar Lystad og Aase Hansson 
1948 Hjalmar Lystad og Aase Hansson 
1949 Per S. Nielsen og Aase Hansson 
1950 Per S. Nielsen og Aase Hansson 
1951 Johan Elgaaen og Inge Flognfeldt 
1952 Johan Elgaaen og Aase Hansson 
1953 Hans Gustav Myhre og Randi Holand 
1954 Hans Sperre og Randi Holand 
1955 Hans Sperre og Randi Holand 
1956 Hans Gustav Myhre og Randi Holand 
1957 Hans Sperre og Randi Holand 
1958 Hans Gustav Myhre og Randi Holand 
1959 Hans Gustav Myhre og Ragnhild Holand 
1960 Hans Sperre og Randi Holand 
1961 Hans Sperre og Randi Holand 
1962 Kåre Samuelsen og Randi Holand 
1963 Hans Sperre og Ragnhild Holand 
1964 Harald Nettli og Ragnhild Holand 
1965 Harald Nettli og Ragnhild Holand 
1966 Hans Sperre og Ragnhild Holand 
1967 Jan Holtnæs og Ragnhild Holand 
1968 Hans Sperre og Randi Gulbrandsen 
1969 Hans Sperre og Ragnhild Holand 
1970 Harald Nettli og Elisabeth Eide 
1971 Hans Sperre og Kari Histøl 
1972 Knut Engebretsen og Elisabeth Sommerfeldt 
1973 Knut Engebretsen og Kari Histøl 
1974 Petter Thoresen og Kari Histøl 
1975 Haakon Ringdal og Kari Histøl 
1976 Petter Thoresen og Kari Histøl 
1977 Knut W. Engebretsen og Else Thoresen 
1978 Knut W. Engebretsen og Else Thoresen 
1979 Petter Thoresen og Else Thoresen 
1980 Petter Thoresen og Else Thoresen 
1981 Petter Thoresen og Else Thoresen 
1982 Haakon Ringdal og Else Thoresen 
1983 Petter Thoresen og Else Thoresen 
1984 Petter Thoresen og Sissel Svestad 
1985 Øyvind Berntsen og Ellen Berg 
1986 Hans Sperre jr. og Marianne Wikdal 
1987 Hans Sperre jr. og Marianne Wikdal 
1988 Hans Sperre jr. og Marianne Wikdal 
1989 Hans Sperre jr. og Ellen Berg 
1990 Hans Sperre jr. og Ellen Berg 
1991 Hans Sperre jr. og Tove Hol 
1992 Hans Sperre jr. og Tove Hol 
1993 Hans Sperre jr. og Tove Hol 
1994 Hans Sperre jr. og Camilla Silwer 
1995 Hans Sperre jr. og Camilla Silwer 
1996 Hans Sperre jr. og Camilla Silwer 
1997 Hans Sperre jr. og Sissel Linderoth 
1998 Hans Sperre jr. og Sissel Linderoth 
1999 Hans Sperre jr. og Sissel Linderoth 
2000 Jim Ronny Andersen og Helene Abusdal 
2001 Jim Ronny Andersen og Helene Abusdal 
2002 Hans Sperre jr. og Monica Halvorsen 
2003 Jim Ronny Andersen og Monica Halvorsen 
2004 Jim Ronny Andersen og Sara Blengsli Kværnø 
2005 Jim Ronny Andersen og Monica Halvorsen 
2006 Hans Sperre jr. og Helene Abusdal 
2007 Steinar Klausen og Sara Blengsli Kværnø 
2008 Steinar Klausen og Sara Blengsli Kværnø 
2009 Steinar Klausen og Sara Blengsli Kværnø 
2010 Steinar Klausen og Sara Blengsli Kværnø 
2011 Steinar Klausen og Sara Blengsli Kværnø 
2012 Jim Ronny Andersen og Sara Blengsli Kværnø 
2013 Marius Myhre og Cathrine Fossmo 
2014 Marius Myhre og Helene Abusdal 
2015 Marius Myhre og Cathrine Fossmo 
2016 Marius Myhre og Vilde Espeseth 
2017 Marius Myhre og Vilde Espeseth 
2018 Marius Myhre og Helene Abusdal 
2019 Marius Myhre og Emilie Sotnes Hamang 

1939 Hjalmar Lystad/Jan Nyquist 
1940 Hjalmar Lystad/Jan Nyquist 
1941-46 IKKE SPILT 
1947 Ingolf Paller/Per S. Nielsen 
1948 Ørvar Tollås/Inge Brevik 
1949 Ørvar Tollås/Inge Brevik 
1950 Ingolf Paller/Per S. Nielsen 
1951 Ingolf Paller/Per S. Nielsen 
1952 Reidar Engebretsen/Åge Henriksen 
1953 Reidar Engebretsen/Åge Henriksen 
1954 Hans Gustav Myhre/Per Corneliussen 
1955 Hans Gustav Myhre/Per Corneliussen 
1956 Hans Gustav Myhre/Per Corneliussen 
1957 Hans Sperre/Svein Goli 
1958 Hans Gustav Myhre/W. Koren 
1959 Hans Gustav Myhre/Erik Kjølberg 
1960 Hans Sperre/Harald Nettli 
1961 Harald Nettli/Per Corneliussen 
1962 Harald Nettli/Per Corneliussen 
1963 Harald Nettli/Per Corneliussen 
1964 Tore Engebretsen/Per Corneliussen 
1965 Harald Nettli/Per Corneliussen 
1966 Harald Nettli/Hans Sperre 
1967 Harald Nettli/Hans Sperre 
1968 Harald Nettli/Hans Sperre 
1969 Jan Holtnæs/Pål Øian 
1970 Harald Nettli/Knut Engebretsen 
1971 Jan Holtnæs/Pål Øian 
1972 Knut Engebretsen/Pål Øian 
1973 Harald Nettli/Hans Sperre 
1974 Haakon Ringdal/Petter Thoresen 
1975 Haakon Ringdal/Petter Thoresen 
1976 Haakon Ringdal/Petter Thoresen 
1977 Haakon Ringdal/Petter Thoresen 
1978 Knut W. Engebretsen/Terje Dag Østhassel 
1979 Haakon Ringdal/Petter Thoresen 
1980 Haakon Ringdal/Petter Thoresen 
1981 Haakon Ringdal/Petter Thoresen 
1982 Vidar Meum/Terje Dag Østhassel 
1983 Tomm Eriksen/Hans Chr. Seeberg 
1984 Espen Larsen/Øyvind Berntsen 
1985 Øyvind Berntsen/Roar Kaupang 
1986 Hans Sperre jr./Jørn Myrestrand 
1987 Øyvind Berntsen/Roar Kaupang 
1988 Øyvind Berntsen/Thore Næss 
1989 Hans Sperre jr./Tor-Egil Kristensen 
1990 Hans Sperre jr./Erik Lia 
1991 Hans Sperre jr./Erik Lia 
1992 Hans Sperre jr./Erik Lia 
1993 Hans Sperre jr./Erik Lia 
1994 Trond Wåland/Erik Lia 
1995 Trond Wåland/Erik Lia 
1996 Trond Wåland/Erik Lia 
1997 Trond Wåland/Jim Ronny Andersen 
1998 Trond Wåland/Jim Ronny Andersen 
1999 Kristian Larsen/Thomas Andersen 
2000 Trond Wåland/Erik Lia 
2001 Trond Wåland/Erik Lia 
2002 Hans Sperre jr./Sverre Bergland 
2003 Trond Wåland/Kristian Larsen 
2004 Trond Wåland/Jim Ronny Andersen 
2005 Jim Ronny Andersen/Lars Gunnar Abusdal 
2006 Steinar Klausen/Erik Rundle 
2007 Steinar Klausen/Erik Rundle 
2008 Steinar Klausen/Erik Rundle 
2009 Steinar Klausen/Erik Rundle 
2010 Steinar Klausen/Erik Rundle 
2011 Steinar Klausen/Erik Rundle 
2012 Steinar Klausen/Erik Rundle 
2013 Marius Myhre/Andre Andersen 
2014 Steinar Klausen/Erik Rundle 
2015 Steinar Klausen/Erik Rundle 
2016 Magnus Christensen/Vegard Rikheim 
2017 Magnus Christensen/Vegard Rikheim 
2018 Magnus Christensen/Fredrik Kristensen 
2019 Carl Christian Mork/Sturla Flåten Jørgensen 

1939-46 IKKE SPILT 
1947 Ellinor Lystad/Bebs David-Andersen 
1948 Gerd Rønne/Bebs David-Andersen 
1949 Aase Hansson/Berit Elgaaen 
1950 Aase Hansson/Inge Flognfeldt 
1951 Olly Taiet/Inge Flognfeldt 
1952 Olly Taiet/Inge Flognfeldt 
1953 Tony Preede/Randi Holand 
1954 Berit Guren/Randi Holand 
1955 Berit Guren/Randi Holand 
1956 Lisser Ytteborg/Inge Flognfeldt 
1957 Randi og Ragnhild Holand 
1958 Randi og Ranghild Holand 
1959 Randi og Ragnhild Holand 
1960 Randi og Ragnhild Holand 
1961 Randi og Ragnhild Holand 
1962 Randi og Ragnhild Holand 
1963 Randi og Ragnhild Holand 
1964 Randi og Ragnhild Holand 
1965 Lisser Ytteborg/Mette Wildhagen 
1966 Randi og Ragnhild Holand 
1967 Berit Hagtvedt/Elisabeth Eide 
1968 Randi Gulbrandsen/Ragnhild Holand 
1969 Kari Jørgensen/Elisabeth Eide 
1970 Kari Jørgensen/Elisabeth Eide 
1971 Kari Histøl/Wenche Tønnesen 
1972 Berit Hagtvedt/Kjersti Haakonsen 
1973 Kari Histøl/Wenche Tønnesen 
1974 Kari Histøl/Wenche Tønnesen 
1975 Bodil Bugge Aabol/Else Thoresen 
1976 Anne Svarstad/Else Thoresen 
1977 Anna Svarstad/Else Thoresen 
1978 Anne Svarstad/Else Thoresen 
1979 Anne Svarstad/Else Thoresen 
1980 Anne Svarstad/Else Thoresen 
1981 Anne Svarstad/Else Thoresen 
1982 Karin Kristiansen/Else Thoresen 
1983 Marianne Wikdal/Kjersti Torp 
1984 Kari Johansen/Trine Leikvold 
1985 Kari Johansen/Hege Skagun 
1986 Marianne Wikdal/Gry Kirsti Solberg 
1987 Ellen Berg/Gro Storvik 
1988 Marianne Wikdal/Gry Kirsti Solberg 
1989 Marianne Wikdal/Gry Kirsti Solberg 
1990 Marianne Wikdal/Gry Kirsti Solberg 
1991 Camilla Silwer/Sissel Wåland 
1992 Camilla Silwer/Sissel Wåland 
1993 Gry Kirsti Skjønhaug/Sissel Linderoth 
1994 Tove Hol/Nina Haaland 
1995 Camilla Silwer/Sissel Linderoth 
1996 Camilla Silwer/Sissel Linderoth 
1997 Camilla Silwer/Sissel Linderoth 
1998 Gry Kirsti Skjønhaug/Monica Halvorsen 
1999 Camilla Silwer/Sissel Linderoth 
2000 Helene Abusdal/Anita Elson 
2001 Helene Abusdal/Anita Elson 
2002 Gry Kirsti Skjønhaug/Sara Blengsli Kværnø 
2003 Monica Halvorsen/Sara Blengsli Kværnø 
2004 Gry Kirsti Skjønhaug/Helene Norland 
2005 Monica Halvorsen/Helene Abusdal 
2006 Gry Kirsti Skjønhaug/Helene Norland 
2007 Gry Kirsti Skjønhaug/Helene Norland 
2008 Monica Halvorsen/Mari Helene Bøe 
2009 Mari Helene Bøe/Cathrine Fossmo 
2010 Sara Blengsli Kværnø/Monica Halvorsen 
2011 Monica Halvorsen/Hanna Blengsli Kværnø 
2012 Sara Blengsli Kværnø/Monica Halvorsen 
2013 Cathrine Fossmo/Marie Wåland 
2014 Helene Abusdal/Sonja Wåland 
2015 Anne Klyve/Helene Håkonsen Søgaard 
2016 Anne Klyve/Helene Håkonsen Søgaard 
2017 Natalie Syvertsen/Solvår Flåten Jørgensen 
2018  Natalie Syvertsen/Solvår Flåten Jørgensen 
2019 Sofia Louis Macsali/Emilia Petersen Norberg 

1939 Hjalmar Lystad/Gerd Langholen 
1940 Hjalmar Lystad/Ingrid Bergersen 
1941-46 IKKE SPILT 
1947 Kåre Sandvik/Wenche Hilt 
1948 Hjalmar Lystad/Gerd Rønne 
1949 Carsten Hansson/Aase Hansson 
1950 Reidar Engebretsen/Inge Flognfeldt 
1951 Reidar Engebretsen/Inge Flognfeldt 
1952 Reidar Engebretsen/Inge Flognfeldt 
1953 Johan og Berit Elgaaen 
1954 Johan og berit Elgaaen 
1955 Hans Gustav Myhre/Lisser Ytteborg 
1956 Hans Sperre/Randi Holand 
1957 Hans Sperre/Randi Holand 
1958 Hans Sperre/Randi Holand 
1959 Hans Sperre/Randi Holand 
1960 Hans Sperre/Randi Holand 
1961 Hans Sperre/Randi Holand 
1962 Hans Sperre/Randi Holand 
1963 Hans Sperre/Randi Holand 
1964 Jan Holtnæs/Lisser Ytteborg 
1965 Hans Sperre/Ragnhild Holand 
1966 Harald Nettli/Berit Hagtvedt 
1967 Harald Nettli/Berit Hagtvedt 
1968 Hans Sperre/Ragnhild Holand 
1969 Harald Nettli/Elisabeth Eide 
1970 Hans Sperre/Inger Mette Bjørvik 
1971 Harald Nettli/Elisabeth Sommerfeldt 
1972 Pål Øian/Elisabeth Sommerfeldt 
1973 Petter Thoresen/Inger Mette Olsen 
1974 Harald Nettli/Elisabeth Sommerfeldt 
1975 Hans Sperre/Else Thoresen 
1976 Hans Sperre/Else Thoresen 
1977 Hans Sperre/Else Thoresen 
1978 Haakon Ringdal/Anne Svarstad 
1979 Haakon Ringdal/Anne Svarstad 
1980 Hans Chr. Seeberg/Anne Svarstad 
1981 Hans Chr. Seeberg/Anne Svarstad 
1982 Hans Sperre/Else Thoresen 
1983 Geir Dahl/Marianne Wikdal 
1984 Per Rose/Anne Svarstad 
1985 Jørn Myrestrand/Trine Leikvold 
1986 Thore Næss/Marianne Wikdal 
1987 Thore Næss/Marianne Wikdal 
1988 Thore Næss/Marianne Wikdal 
1989 Thore Næss/Marianne Wikdal 
1990 Thore Næss/Marianne Wikdal 
1991 Trond Wåland/Camilla Silwer 
1992 Trond Wåland/Camilla Silwer 
1993 Trond Wåland/Camilla Silwer 
1994 Trond Wåland/Camilla Silwer 
1995 Trond Wåland/Camilla Silwer 
1996 Trond Wåland/Camilla Silwer 
1997 Trond Wåland/Camilla Silwer 
1998 Trond Wåland/Sissel Linderoth 
1999 Trond Wåland/Camilla Wright 
2000 Trond Wåland/Camilla Wright 
2001 Sverre Bergland/Gry Kirsti Skjønhaug 
2002 Jim Ronny Andersen/Helene Abusdal 
2003 Per Thomas Mørk/Monica Halvorsen 
2004 Jim Ronny Andersen/Helene Abusdal 
2005 Trond Wåland/Anita Elson 
2006 Erik Rundle/Helene Abusdal 
2007 Sverre Bergland/Gry Kirsti Skjønhaug 
2008 Hallstein Oma/Sara B. Kværnø 
2009 Erik Rundle/Helene Abusdal 
2010 Jim Ronny Andersen/Helene Abusdal 
2011 Jim Ronny Andersen/Helene Abusdal 
2012 Jim Ronny Andersen/Helene Abusdal 
2013 Erik Rundle/Helene Abusdal 
2014 Jim Ronny Andersen/Helene Abusdal 
2015 Erik Rundle/Sonja Wåland 
2016 Jim Ronny Andersen/Helene Abusdal 
2017 Jonas Christensen/Marie Christensen 
2018 Magnus Christensen/Natalie Syvertsen 
2019 Marius Myhre/Aimee Hong 

1955 Sandefjord BK 
1956 Oslo BK 
1957 Sandefjord BK 
1958 Bygdø BK 
1959 Bygdø BK 
1960 Sandefjord BK 
1961 Sandefjord BK 
1962 Sandefjord BK 
1963 Snert BK 
1964 Snert BK 
1965 Sandefjord BK 
1966 Snert BK 
1967 Sandefjord BK 
1968 Oslo BK 
1969 Snert BK 
1970 Snert BK 
1971 Sandefjord BK 
1972 Sandefjord BK 
1973 Oslo BK 
1974 Sandefjord BK 
1975 Sandefjord BK 
1976 Sandefjord BK 
1977 Sandefjord BK 
1978 Sandefjord BK 
1979 Sandefjord BK 
1980 Sandefjord BK 
1981 Sandefjord BK 
1982 Fjellhamar BK 
1983 Fjellhamar BK 
1984 Kristiansand BK 
1985 Sandefjord BK 
1986 Fjellhamar BK 
1987 Fjellhamar BK 
1988 Sandefjord BK 
1989 Sandefjord BK 
1990 Sandefjord BK 
1991 Kristiansand BK 
1992 Kristiansand BK 
1993 Kristiansand BK 
1994 Kristiansand BK 
1995 Kristiansand BK 
1996 Kristiansand BK 
1997 Kristiansand BK 
1998 Kristiansand BK 
1999 Kristiansand BK 
2000 Kristiansand BK 
2001 Oslo BK 
2002 Sandefjord BK 
2003 Sandefjord BK 
2004 Kristiansand BK 
2005 Kristiansand BK 
2006 Kristiansand BK 
2007 Kristiansand BK 
2008 Kristiansand BK 
2009 Kristiansand BK 
2010 Kristiansand BK 
2011 Kristiansand BK 
2012 Kristiansand BK 
2013 Sandefjord BK 
2014 Kristiansand BK 
2015 Kristiansand BK 
2016 Sandefjord BK 
2017 Frogner IL 
2018 Moss BK 
2019 Frogner IL 

Herresingle: Damesingle: 
1951 Per Corneliussen IKKE SPILT 
1952 Hans Gustav Myhre Randi Holand 
1953 Hans Gustav Myhre Randi Holand 
1954 Hans Sperre Randi Holand 
1955 Hans Sperre Ragnhild Holand 
1956 Eyvinn Aarrestad Ragnhild Holand 
1957 Svein Goli Bodil Henriksen 
1958 Svein Goli INGEN MESTER 
1959 Ole Jacob Kobbe Kari Stenby 
1960 Harald Nettli Kari Stenby 
1961 Einar Bakke Else M. Helliesen 
1962 Gjert Smith INGEN MESTER 
1963 Inge Kaada Gerd Holtnæs 
1964 Jan Aanonsen Elisabeth Eide 
1965 Pål Øian Elisabeth Eide 
1966 Pål Øian Wenche Tønnesen 
1967 Knut Engebretsen Wenche Tønnesen 
1968 Jan Erik Olsen Kari Engebretsen 
1969 Jan Eftedal Kari Histøl 
1970 Jan Eftedal Kari Histøl 
1971 Petter Thoresen INGEN MESTER 
1972 Petter Thoresen Kjersti Haakonsen 
1973 Petter Thoresen Kine Engebretsen 
1974 Halvard Gimnes Kine Engebretsen 
1975 Knut Johansen Anne Svarstad 
1976 Hans Chr. Seeberg Anne Svarstad 
1977 Hans Chr. Seeberg Else Thoresen 
1978 Tomm Eriksen Else Thoresen 
1979 Tomm Eriksen Else Thoresen 
1980 Øyvind Berntsen Kari Johansen 
1981 Øyvind Berntsen Marianne Wikdal 
1982 Per Rose Marianne Wikdal 
1983 Per Rose Marianne Wikdal 
1984 Hans Sperre jr. Ellen Berg 
1985 Hans Sperre jr. Britt Eriksen 
1986 Hans Sperre jr. Therese Pettersen 
1987 Arild Langnes Gry Kirsti Solberg 
1988 John Terjesen Tove Hol 
1989 John Terjesen Jorunn Rasmussen 
1990 Børge Larsen Susan Kaupang 
1991 Thomas Leskovski Sissel Linderoth 
1992 Truls Barth Nilsen Sissel Linderoth 
1993 Jim Ronny Andersen Nina Haaland 
1994 Lars Sørensen Monica Halvorsen 
1995 Kristian Larsen Monica Halvorsen 
1996 Jan Rune Kvås Monica Halvorsen 
1997 Rune Terjesen Helene Abusdal 
1998 Njal Gundersen Kristina Lundeland 
1999 Andre Andersen Kristina Lundeland 
2000 Lars Gunnar Abusdal Sara Blengsli Kværnø 
2001 Steinar Klausen Sara Blengsli Kværnø 
2002 Sigve Hallager Christiane Bønnelykke 
2003 Lorentz How Aarhus Frøydis Formo 
2004 Hallstein Oma Hanna B. Kværnø 
2005 Lorentz How Aarhus og Marit Ulmo 
2006 Philip How Aarhus og Caroline Elisabeth Hem 
2007 Hallstein Oma og Marthe Sandberg 
2008 Marius Fartum og Ida Sandberg 
2009 Marius Fartum og Mari Helene Bøe 
2010 Marius Fartum og Cathrine Fossmo 
2011 Johannes Arnhoff Hagen og Cathrine Fossmo 
2012 Johannes Arnhoff Hagen og Marie Wåland 
2013 Johannes Arnhoff Hagen og Marie Wåland 
2014 Magnus Christensen og Vilde Espeseth 
2015 Torjus Flåtten og Vilde Espeseth 
2016 Peter Rønn Stensæth og Vilde Espeseth 
2017 Markus Barth og Emilie Sotnes Hamang 
2018 Markus Barth og Vera Botcharova Ellingsen 
2019 Markus Barth og Maris Mørk 

1952 Hans Gustav Myhre/Per Corneliussen 
1953 Hans Gustav Myhre/Per Corneliussen 
1954 Hans Sperre/Eirik Anker Iversen 
1955 Hans Sperre/Svein Goli 
1956 Eivinn Aarrestad/Svein Ydstebø 
1957 Svein Goli/Tor Jacobsen 
1958 Harald Nettli/Jan Holtnæs 
1959 Ole Jacob Kobbe/Tor Breien 
1960 Harald Nettli/Finn Mellbye 
1961 Gjert Smith/Alf B. Olsen 
1962 Gjert Smith/Knut Müller 
1963 Inge Kaada/Jan Aanonsen 
1964 Jostein Kaada/Erik Smith 
1965 Pål Øian/Jan Halvorsen 
1966 Knut Engebretsen/Gunnar Dæhlin 
1967 Knut Engebretsen/Gunnar Dæhlin 
1968 Frank Stausland/Roald Mæsel 
1969 Knut Abusdal/Erik Dahl 
1970 Jan Eftedahl/Rolf Eckhoff 
1971 Dag Elvestad/Per Skaflem 
1972 Haakon Ringdal/Petter Thoresen 
1973 Haakon Ringdal/Petter Thoresen 
1974 Knut Johansen/Geir Andersen 
1975 Knut Johansen/Geir Andersen 
1976 Geir Dahl/Jørn Wikdal 
1977 Espen Larsen/Bjørn Stenslie 
1978 Frode Hauge/Oddvar Bøe 
1979 Odd Carm/Tore Kultorp 
1980 Øyvind Berntsen/Geir Storvik 
1981 Øyvind Berntsen/Roar Kaupang 
1982 Bård Storvik/Petter Nesset 
1983 Erik Lia/Thore Næss 
1984 Hans Sperre jr./Jørn Myrestrand 
1985 Hans Sperre jr./Jørn Myrestrand 
1986 Hans Sperre jr./Guttorm Gran 
1987 Trond Wåland/Øystein Larsen 
1988 Richard Jacobsen/Mikkel Orheim 
1989 John Terjesen/Kenneth Halvorsen 
1990 Børge Larsen/Gaute Eie 
1991 Gaute Eie/Jim Ronny Andersen 
1992 Jimmy Marring/Thomas Myhre 
1993 Lars Sørensen/Egil Pay 
1994 Lars Sørensen/Geir Omdal 
1995 Alexander Gundersen/Marius Gundersen 
1996 Thomas Andersen/Jonas Bugge 
1997 Andre Andersen/Jonas Bugge 
1998 Andre Andersen/Henrik B. Johansen 
1999 Andre Andersen/Henrik B. Johansen 
2000 Lars Gunnar Abusdal/Tommy Eggen 
2001 Steinar Klausen/Kim Ove Grenby 
2002 Robert Hoeggen/Ola Ulmo 
2003 Sigve Hallager/Vegard Tømmerås 
2004 Hallstein Oma/Jostein Straume 
2005 Anders Aasheim/Ørjan Sivertsen 
2006 Anders Aasheim/Ørjan R. Rørmoen 
2007 Andre Høidebraaten/Rune Helle 
2008 Marius Fartum/Morten Oterhals 
2009 Jonas Christensen/Matz Menkin 
2010 Jonas Christensen/Matz Menkin 
2011 Jonas Christensen/Carl Christian Hem 
2012 Johannes Arnhoff Hagen/Magnus Christensen 
2013 Anders Leirud/Fredrik Kristensen 
2014 Magnus Christensen og Torstein Moe 
2015 Sturla Flåten Jørgensen/Carl Christian Mork 
2016 Peter Rønn Stensæth/Torjus Halvorsen Flåtten 
2017 Mads Marum/Tobias Krømke 
2018 Benjamin Nordén/Jiawen Shi 
2019 Andreas Andersen/Markus Barth 

1953 Randi Holand/Berit Guren 
1954 INGEN MESTER 
1955 Ragnhild Holand/Astri Holand 
1956 INGEN MESTER 
1957 Mette Bech/Wenche Røvås 
1958 INGEN MESTER 
1959 INGEN MESTER 
1960 INGEN MESTER 
1961 INGEN MESTER 
1962 Mette Børresen/Mette Wildhagen 
1963 Jorunn Nataas/Anne Meyer 
1964 Jorunn Nataas/Anne Meyer 
1965 Jorunn Nataas/Anne Meyer 
1966 Jorunn Nataas/Bjørg Solheim 
1967 Wenche Tønnesen/Anne M. Sundbø 
1968 Bodil Bugge/Mari Vileid 
1969 Kari Histøl/Anne Stavsland 
1970 Kari Histøl/Anne Stavsland 
1971 INGEN MESTER 
1972 Kjersti Haakonsen/Nina Martinsen 
1973 Kine Engebretsen/Anne Vold-Johansen 
1974 Kine Engebretsen/Anne Vold-Johansen 
1975 Anne Svarstad/Else Thoresen 
1976 Anne Svarstad/Else Thoresen 
1977 Kristin Rasmussen/Else Thoresen 
1978 Kari Johansen/Else Thoresen 
1979 Kari Johansen/Else Thoresen 
1980 Line Westby/Marianne Wikdal 
1981 Line Westby/Marianne Wikdal 
1982 Ellen Berg/Gro Storvik 
1983 Ellen Bunes/Britt Eriksen 
1984 Ellen Berg/Cathrine Bendixen 
1985 Ellen Bunes/Britt Eriksen 
1986 Therese Pettersen/Tone Gulbrandsen 
1987 Therese Pettersen/Tone Gulbrandsen 
1988 Kari Bunes/Tove Hol 
1989 Cam Duong/Jorunn Rasmussen 
1990 Lillian Olavesen/Hilde Parnemann 
1991 Sissel Linderoth/Lillian Olavesen 
1992 Sissel Linderoth/Vibeke Haraldsen 
1993 Gunn Hildebrandt/Ingunn Østhassel 
1994 Helene Abusdal/Ingunn Østhassel 
1995 Therese Engebretsen/Monica Halvorsen 
1996 Monica Halvorsen/Charlotte Aase 
1997 Tone Lise E. Nilsen/Carina Amundsen 
1998 Julie Langeland/Kristine Hjelmeland 
1999 Kristine Lundeland/Tone Lise E. Nilsen 
2000 Sara Blengsli Kværnø/Sigrun A. Seem. Holmen 
2001 Astrid og Christiane Bønnelykke 
2002 Astrid og Christiane Bønnelykke 
2003 Solfrid Kruse/Rannveig Berg 
2004 Frøydis Formo/Hanna B. Kværnø 
2005 Helene Trommestad/Marit Ulmo 
2006 Caroline Elisabeth Hem/Marit Ulmo 
2007 Caroline Elisabeth Hem/Helene Trommestad 
2008 Ida Sandberg/Marthe Sandberg 
2009 Mari Helene Bøe/Marthe Sandberg 
2010 Marta Gården/Cathrine Fossmo 
2011 Marta Gården/Cathrine Fossmo 
2012 Thea Kristina Johansen/Randi Selle 
2013 Thea Kristina Johansen/Anne Klyve 
2014 Vilde Espeseth/Sophie Owen-Davies 
2015 Vilde Espeseth/Sophie Owen-Davies 
2016 Solvår Flåten Jørgensen/Linn Stenrud 
2017 Emilie Sotnes Hamang/Emilie Faarup Storvik 
2018 Sofia Louis Macsali/Emilia Petersen Norberg 
2019 Marie Christensen/Aimee Hong 

1952 Hans Sperre/Berit Guren 
1953 Hans Gustav Myhre/Tove Næss 
1954 Hans Sperre/Berit Guren 
1955 Hans Sperre/Ragnhild Holand 
1956 Svein Goli/Ragnhild Holand 
1957 Svein Goli/Bodil Henriksen 
1958 Harald Nettli/Vera Sjølshagen 
1959 Harald Nettli/Vera Sjølshagen 
1960 Harald Nettli/Vera Sjølshagen 
1961 INGEN MESTER 
1962 Jaaberg-Hansen/Mette Wildhagen 
1963 Inge Kaada/Marit Jensen 
1964 Inge Kaada/Jorunn Nataas 
1965 Rolf Riise/Jorunn Nataas 
1966 Pål Øian/Anne Øian 
1967 Knut Engebretsen/Kari Engebretsen 
1968 Frank Stausland/Wenche Tønnesen 
1969 Erik Dahl/Kari Histøl 
1970 Knut Abusdal/Kari Histøl 
1971 Dag Elvestad/Kjersti Haakonsen 
1972 Haakon Ringdal/Nina Martinsen 
1973 Knut F. Halvorsen/Kine Engebretsen 
1974 Geir Andersen/Else Thoresen 
1975 Geir Andersen/Else Thoresen 
1976 Nils Gunnar Bøe/Anne Svarstad 
1977 Hans Chr. Seeberg/Else Thoresen 
1978 Oddvar Bøe/Else Thoresen 
1979 Tomm Eriksen/Siw Kristensen 
1980 Even R. Arnesen/Marianne Wikdal 
1981 Thore Næss/Marianne Wikdal 
1982 Thore Næss/Marianne Wikdal 
1983 Thore Næss/Marianne Wikdal 
1984 Thore Næss/Ellen Berg 
1985 Jørn Myrestrand/Trine Leikvold 
1986 Hans Sperre jr./Bente Andersen 
1987 Trond Wåland/Nina Evensen 
1988 Trond Wåland/Monica Lund 
1989 John Terjesen/Cam Duong 
1990 Andreas Bondevik/Hilde Parnemann 
1991 Gaute Eie/Renate Eriksen 
1992 Truls Barth Nilsen/Vibeke Haraldsen 
1993 Kristian Larsen/Ingunn Østhassel 
1994 Kristian Larsen/Ingunn Østhassel 
1995 Kristian Larsen/Ingunn Østhassel 
1996 Thomas Andersen/Monica Halvorsen 
1997 Jonas Bugge/Charlotte Aase 
1998 Njal Gundersen/Carina Amundsen 
1999 Torleif Formo/Sara Blengsli Kværnø 
2000 Lars Gunnar Abusdal/Christiane Bønnelykke 
2001 Tommy Eggen/Christiane Bønnelykke 
2002 Tommy Eggen/Christiane Bønnelykke 
2003 Lorentz How Aarhus/Solfrid Kruse 
2004 Sigve Hallager/Hanna B. Kværnø 
2005 Hallstein Oma/Helene Trommestad 
2006 Anders Aasheim/Marit Ulmo 
2007 Hallstein Oma/Helene Trommestad 
2008 Marius Fartum/Ingrid Teistung 
2009 Marius Fartum/Ingrid Teistung 
2010 Anders Jevne/Cathrine Fossmo 
2011 Johannes Arnhoff Hagen/Cathrine Fossmo 
2012 Fredrik Kristensen/Natalie Syvertsen 
2013 Fredrik Kristensen/Natalie Syvertsen 
2014 Anders Leirud/Hege Rikheim 
2015 Sturla Flåten Jørgensen/Solvår Flåten Jørgensen 
2016 Carl Christian Mork/Solvår Flåten Jørgensen 
2017 Mads Marum/Emilie Sotnes Hamang 
2018 Jonas Østhassel/Emma Wåland 
2019 Markus Barth/Aimee Hong 

 

NORWEGIAN INTERNATIONAL

Herresingle: Damesingle: 
1954 E. Choong, MAL. IKKE SPILT 
1955 Finn Kobberø, DEN. IKKE SPILT 
1956 Finn Kobberø, DEN. IKKE SPILT 
1957 IKKE SPILT IKKE SPILT 
1958 K.Aa.Nielsen, DEN. IKKE SPILT 
1959 Bertil Glans, SWE. H.Andersen, DEN. 
1960 C.Wattanasin, THAYL. IrmgLatz, V-T 
1961 Leif Ekedahl, SWE. Randi Holand, NOR. 
1962 IKKE SPILT IKKE SPILT 
1963 T.Christensen, DEN. Lisb.v.Barnekow, DEN. 
1964 Kurt Johnsson, SWE. P.Mølg.-Hansen, DEN. 
1965 Sture Johnsson, SWE. Ewa Twedberg, SWE. 
1966 IKKE SPILT IKKE SPILT 
1967 Erland Kops, DEN. Ewa Twedberg, SWE. 
1968 Sture Johnsson, SWE. Ewa Twedberg, SWE. 
1969 Klaus Kaagaard, DEN. Ewa Twedberg, SWE. 
1970 J.Mortensen, DEN. Lisb.v.Barnekow, DK. 
1971 Svend Pri, DEN. Ewa Twedberg, SWE. 
1972 Th.Kihlström, SWE. Ewa Twedberg, SWE. 
1973 Flø Hansen, DEN. Joke.v.Beusekom, NED. 
1974 IKKE SPILT IKKE SPILT 
1975 Flemming Delfs, DEN. Lene Køppen, DEN. 
1976 Sture Johnsson, SWE. Anette Børjesson, SWE. 
1977 Morten Frost Hansen, DEN. Inge Borgström, SWE. 
1978 Steen Fladberg, DEN. Lonny Bostofte, DEN. 
1979 IKKE SPILT IKKE SPILT 
1980 Th. Kihlström, SWE. Else Thoresen, NOR. 
1981 Kenneth Larsen, DEN. Pia Nielsen, DEN. 
1982 Kenneth Larsen, DEN. Dorte Kjær, DEN. 
1983 Torben Carlsen, DEN. Agnethe Juul, DEN. 
1984 Ulf Person, SWE. Marian Christiansen, DEN. 
1985 Kim Brodersen, DEN. Lotte Olsen, DEN. 
1986 Peter Axelsson, SWE. Jeanette Kuhl, SWE. 
1987 Michael Søgaard, DEN. Maria Henning, SWE. 
1988 Chris Rees, WAL Sonia Mellink, NED. 
1989 Thomas S.Lauridsen, DEN. Camilla Martin, DEN.. 
1990 IKKE SPILT IKKE SPILT 
1991 Tony Tuominen, FIN. Helle H.Andersen, DEN. 
1992 Steve Butler, ENG. Catrine Bengtsson, SWE. 
1993 Thomas Johansson, SWE. Catrine Bengtsson, SWE. 
1994 Peter Rasmussen, DEN. Margit Borg, SWE. 
1995 Richard Magnusson, SWE. Marina Andrievskaya, SWE. 
1996 Lin Liwen, CHINA Kelly Morgan, WAL. 
1997 Jens Olsson, SWE. Karolina Ericsson, SWE. 
1998 Henrik Bengtsson, SWE. Marina Andrievskaya, SWE. 
1999 SHON Seung Mo, KOR. KIM Ji Hyun, KOR. 
2000 Jim Ronny Andersen, NOR. Anu Weckström, FIN. 
2001 SYAH Irwan, WAL. Anu Weckström, FIN. 
2002 Kasperi Salo, FIN. Tina Rasmussen, DEN. 
2003 Per-Henrik Croona, SWE. Tine Rasmussen, DEN. 
2004 Bjorn Joppien, GER. Petra Overzier, GER. 
2005 Eric Pang, NED. Juliane Schenk, GER. 
2006 Hans-Kristian Vittinghus, DEN. Sara Persson, SWE 
2007 Marc Zwiebler, GER Juliane Schenk, GER 
2008 Ville Lång, FIN Xi Zhang, China 
2009 Hans-Kristian Vittinghus, DEN. Juliane Schenk, GER 
2010 Hans-Kristian Vittinghus, DEN Olga Konon, GER 
2011 Ville Long, FIN Linda Zechiri, BUL 
2012 Chou Tien Chen, TPE Sashina Vignes Waran, FRA 
2013 Kasper Lehikoinen, FIN – Mia Blichfeldt, DEN 
2014 Raul Must, EST – Mia Blichfeldt, DEN 
2015 Marius Myhre, NOR – Sofie Holmboe Dahl, DEN 
2016 Kalle Koljonen, FIN – YAP Rui Chen, MAL 
2017 Hermansah, INA – Saili Rane, India 
2018 Rasmus Messerschmidt, DEN – Sim Ju Jin, KOR 
2019 Lin Yu Hsien, TPE – Sung Shuo Yun, TPE 

1954 David og Eddy Choong, MAL. 
1955 F.Kobberø/J.Hammerg.-Hansen, DEN. 
1956 F.Kobberø/J.Hammerg.-Hansen, DEN. 
1957 IKKE SPILT 
1958 B.Nilsson/G.Wahlquist, SWE. 
1959 Bertil Glans/Berndt Dahlberg, SWE. 
1960 Bertil Glans/Ingermar Eliasson, SWE. 
1961 Leif Ekedahl/Kurt Johnsson, SWE. 
1962 IKKE SPILT 
1963 Bengt Åke Jöhnsson/I.Eliasson, SWE. 
1964 Bengt Åke Jöhnsson/Willy Lund, SWE. 
1965 Morten Pommergaard/Bendt Rose, DEN. 
1966 IKKE SPILT 
1967 Elo Hansen/Erland Kops, DEN. 
1968 Klaus Kaasgaard/Tom Backer, DEN. 
1969 Klaus Kaasgaard/Jørgen Mortensen, DEN. 
1970 Svend Pri/Per Walsøe, DEN. 
1971 Kurt Johnsson/Thomas Kihlström, SWE. 
1972 Klaus Kaarsgaard/Per walsøe, DEN. 
1973 Thomas Kihlström/Bengt Frøman, SWE. 
1974 IKKE SPILT 
1975 Elo Hansen/Flemming Delfs, DEN. 
1976 Bengt Frøman/Thomas Kihlström, SWE. 
1977 Ola Eriksson/Christian Lundberg, SWE. 
1978 Jesper Helledie/Steen Fladberg, DEN. 
1979 IKKE SPILT 
1980 Thomas Kihlström/Lars Wengberg; SWE. 
1981 Gøran Carlsson/Klas Gunnar Jønsson, SWE. 
1982 Mogens Neergaard/Kenneth Larsen, DEN. 
1983 Torben Carlsen/Kenneth Larsen, DEN. 
1984 Bengt Mellquist/Mannfred Mellquist, SWE. 
1985 Poul Erik Höier/Claus Thomsen, DEN. 
1986 Peter Axelsson/Jens Olsson, SWE. 
1987 Richard Rønnblom/Erik Søderberg, SWE. 
1988 Uum Santosa/Seno The, NED. 
1989 Erik Lia/Hans Sperre jr. NOR. 
1990 IKKE SPILT 
1991 Jan Eric Antonsson/Stellan Østerberg, SWE. 
1992 Martin Lundgård Hansen/Michael Søgaard, DEN. 
1993 Jan Jørgensen/Henrik Damgaard, DEN. 
1994 Larsen/Reidy, DEN/USA 
1995 Jim Laugesen/J.Stavngaard, DEN. 
1996 Nathan Robertson/Julian Robertson, ENG. 
1997 Nathan Robertson/Julian Robertson, ENG. 
1998 Lars Paaske/Jesper Mikla, DEN. 
1999 KIM Young Hyun/YIM Bang Eun, KOR. 
2000 Peter Axelsson/Imanuel Hirschfeldt, SWE. 
2001 Martin Delfs/Jonas Glyager Jensen, DEN. 
2002 Alexandr og Nokolaj Nikolaenko, RUS. 
2003 Jae Jin Lee/Ji Man Hwang, KOR. 
2004 Kristof Hopp/Ingo Kindervater, GER. 
2005 Vidre Wilbowo/Iman Sodikin Irawan, SWE – INA 
2006 Anton Nazarenko/Andrey Ashmarin, RUS 
2007 Khan Bob Malaythong/Howard Bach, USA 
2008 Michael Fuchs/Ingo Kindervater, GER 
2009 Rasmus Bonde/Simon Mollyhus, DEN 
2010 Ingo Kindervater/Johannes Schöttler, GER 
2011 Rasmus Bonde/Anders Kristiansen, DEN 
2012 Ruud Bosch/Koen Ridder, NED 
2013 Nikita Khakimov/Vasily Kuznetsov, RUS 
2014 Anton Kaisti/Koen Ridder, FIN and NED 
2015 Søren Gravholt/Nikolaj Overgaard, DEN 
2016 Lasse Mølhede/Oliver Leydon-Davies, DEN og NEW ZEALAND 
2017 Joel Eipe/Philip Seerup, DEN 
2018 Choi Solgyu/Seo Seung Jae, KOR 
2019 Fang-Chih Lee/Fang-Jen Lee, TPE

1954-58 IKKE SPILT 
1959 Hanne Andersen/A.Friis, DEN. 
1960 IKKE SPILT 
1961 IKKE SPILT 
1962 IKKE SPILT 
1963 Lisb.v.Barnekow/Liselotte Nielsen, DEN. 
1964 Ewa Twedberg/Gunilla Dahlström, SWE. 
1965 Lisb.v.Barnekow/P.Mølg.-Hansen, DEN. 
1966 IKKE SPILT 
1967 Ulla Strand/Lisb.v.Barnekow, DEN. 
1968 Lonny Funck/Jette Føge, DEN. 
1969 Karin Jørgensen/Jette Føge, DEN. 
1970 Anne Flindt/Pernille Kaagaard, DEN. 
1971 Lene Køppen/Pernille Kaagaard, DEN. 
1972 Anne Flindt/Pernille Kaagaard, DEN. 
1973 Lene Køppen/Pernille Kaagaard, DEN. 
1974 IKKE SPILT 
1975 Lene Køppen/Inge Borgstrøm, DEN. 
1976 Inge Borgstrøm/Pernille Kaagaard, DEN. 
1977 Pia Nielsen/Lonny Bostofte, DEN. 
1978 Susanne Berg/Jette Bover, DEN. 
1979 IKKE SPILT 
1980 Susanne Mølgaard Hansen/Inge Christensen, DEN. 
1981 Pia Nielsen/Kirsten Meier, DEN. 
1982 Jane Pedersen/Dorte Kjær, DEN. 
1983 Agnethe Juul/Gitte Paulsen, DEN. 
1984 Lotte Olsen/Marian Christiansen, DEN. 
1985 Lene Madsen/Lotte Olsen, DEN. 
1986 Helle Andersen/Birgitte Hindse, DEN. 
1987 Catharina Andersson/Lillian Johansson, SWE. 
1988 Sonja Mellink/Danielle Oei, NED. 
1989 Camilla Martin/Lotte Olsen, DEN. 
1990 IKKE SPILT 
1991 Rikke Breen/Marianne Rasmussen, DEN. 
1992 Trine Pedersen/Anne Mette Bille, DEN. 
1993 Rikke Olsen/Helene Kirkegaard, DEN. 
1994 Maria Bengtsson/Margit Borg, SWE. 
1995 M. Schjoldager/G.Janssson, DEN. 
1996 Pernille Harder/Mette Schjoldager, DEN. 
1997 C.Sørensen/j.Bramsen, DEN. 
1998 Catrine Bengtsson/Marina Andrievskaya, SWE. 
1999 LEE Hyo Jung/YIM Kyung Jin, KOR. 
2000 Anu Weckström/Nina Weckström, FIN. 
2001 Julie Houmann/Karina Sørensen, DK. 
2002 Frida Andreasson/Lina Uhac, SWE. 
2003 Jung Eun Ha/Seol Ki Oh, KOR. 
2004 Liza Parker/Suzanne Rayappan, ENG. 
2005 Nicole Grether/Juliane Schenk, GER. 
2006 Imogen Bankier/Emma Mason, SCO. 
2007 Anastasia Russkikh/Ekaterina Ananina, RUS 
2008 Irina Khlebko/Anastasia Russkikh, RUS 
2009 Helle Nielsen/Marie Røpke, DEN 
2010 Lotte Jonathans/Paulien Van Dooremalen, NED 
2011 Eva Lee/Paula Lynn Obanana, USA 
2012 Eefje Muskens/Samantha Baring, NED 
2013 Julie Finne-Ibsen/Rikke S. Hansen, DEN 
2014 Tilde Iversen/Emma Wengberg, DEN and SWE 
2015 Setyana Mapasa/Gronya Sommerville, AUS 
2016 Julie Finne-Ibsen/Rikke Søby, DEN 
2017 Alexandra Bøje/Sara Lundgaard, DEN 
2018 Marie Louise Steffensen/Gabriella Böje, DEN 
2019 Emma Karlsson/Johanna Magnusson, SWE 

1954-58 IKKE SPILT 
1959 Leif Jensen/H.Andersen, DEN. 
1960 Hans Sperre/Randi Holand, NOR. 
1961 Hans Sperre/Randi Holand, NOR. 
1962 IKKE SPILT 
1963 Svend Andersen/Liselotte Nielsen, DEN. 
1964 Bengt-Åke Jöhnsson/G.Dahlström, SWE. 
1965 Morten Pommerg./P.Mølg.-Hansen, DEN. 
1966 IKKE SPILT 
1967 Elo Hansen/Ulla Strand, DEN. 
1968 Klaus Kaagaard/Lonny Funck, DEN. 
1969 Sture Johnsson/Ewa Twedberg, SWE. 
1970 Svend Pri/Ulla Strand, DEN. 
1971 Gert Perneklo/Ewa Twedberg, SWE. 
1972 Per Walsøe/Pernille Kaagaard, DEN. 
1973 Fraser Gow/C.Stewart, SCO. 
1974 IKKE SPILT 
1975 Elo Hansen/Inge Borgstrøm, DEN. 
1976 Elo Hansen/Pernille Kaagaard, DEN. 
1977 Elo Hansen/M.Neergaard, DEN. 
1978 Steen Fladberg/Lonny Bostofte, DEN. 
1979 IKKE SPILT 
1980 Kenneth Larsen/Dorte Kjær, DEN. 
1981 Mark Christiansen/Kirsten Meier, DEN. 
1982 Mark Christiansen/Jane Pedersen, DEN. 
1983 Kenneth Larsen/Gitte Paulsen, DEN. 
1984 Stellan Østerberg/Catarina Andersson, SW 
1985 Kenneth Larsen/Hanne Adsbøl, DEN. 
1986 Jon Holst-Christensen/Birgitte Hindse, DEN. 
1987 Manfred Mellquist/Lillian Johansson, SWE. 
1988 Chris Rees/Sarah Doddy, WAL. 
1989 Thomas S. Lauridsen/Lotte Olsen, DEN 
1990 IKKE SPILT 
1991 Jan Eric Antonsson/Astrid Crabo, SWE. 
1992 Lars Pedersen/Anne Mette Bille, DEN 
1993 Trond Wåland/Camilla Silwer, NOR. 
1994 Larsson/Bengtsson, SWE. 
1995 T.Stavngaard/A.L.Jørgensen, DEN. 
1996 J.Robertson/G.Emms, ENG. 
1997 S.Poulsen/J.Bramsen, DEN. 
1998 Lars Paaske/J.F.Bramsen, DEN. 
1999 KIM Young Hyun/YIM Kyung Jin, KOR. 
2000 Ola Molin/Johanna Persson, SWE. 
2001 Tommy Sørensen/Karina Sørensen, DEN. 
2002 Jörgen Olsson/Frida Andreasson, SWE. 
2003 Jae Jin Lee/Eun Woo Lee, KOR. 
2004 Fredrik Bergström/Johanna Persson, SWE. 
2005 Kristof Hopp/Birgit Overzier, GER 
2006 Imam Sodikin Irawan/Elin Bergblom, INA+SWE 
2007 Kristof Hopp/Birgit Overzier, GER 
2008 Michael Fuchs/Annekatrin Lillie, GER 
2009 Marcus Ellis/Heather Olver, ENG. 
2010 Michael Fuchs/Birgit Overzier, GER 
2011 Sam Magee/Chloe Magee, IRL 
2012 Jorrit de Ruiter/Samantha Baring, NED 
2013 Vasily Kuznetsov/Viktorila Vorobeva, RUS 
2014 Anton Kaisti/Cheryl Seinen, FIN and NED 
2015 Sawan Serasinghe/Setyana Mapasa, AUS 
2016 Anton Kaisti/Jenny Nyström, FIN 
2017 Gregory Mairs/Jenny Moore, ENG 
2018 Joel Eipe/Mette Poulsen, DEN 
2019 Mads Emil Christensen/Emma Karlsson, DEN+SWE 

 

UNGDOMMENS BADMINTONMESTERSKAP

UBM 1978-Moss BK, MOSSEHALLEN, MOSS  
U16: 
HS Even Rønning Arnesen, Bygdø BK 
DS Kari Johansen, Sandefjord BK 

U14: HS Tom Kristensen, Bardufoss BK 
DS Marianne Wikdal, Fjellhamar BK 

UBM 1979-Trondheim BK, NIDARØHALLEN, TRONDHEIM.  
U16: 
HS Øyvind Berntsen, Kristiansand BK 
DS Marianne Wikdal, Fjellhamar BK 
HD Geir Mordahl/Anders Hoel, Skøyenåsen BK 
DD Marianne Wikdal/Line Westby, Fjellhamar BK 
MD Thore Næss/Marianne Wikdal, Fjellhamar BK 

U14: 
HS Per Rose, Bygdø BK 
DS Siri Skorge, Sandefjord BK 
HD Næss/Lia, Fjellhamar BK 
DD Johannessen/Kristensen, HaBK-BaBK 
MD ? 

UBM 1980-Fredrikstad BK, KONGSTENHALLEN, FREDRIKSSTAD  
U16: 
HS Per Rose, Bygdø BK 
DS Marianne Wikdal, Fjellhamar BK 
HD Rose/Koren, Bygdø BK 
DD Marianne Wikdal/Line Westby, Fjellhamar BK 
MD Næss/Wikdal, Fjellhamar BK 

U14: HS Thore Næss, Fjellhamar BK 
DS Siri Skorge, Sandefjord BK 
HD Næss/Lia, Fjellhamar BK 
DD Skorge/Leikvold, Sandefjord BK 
MD Sperre/Skorge, Sandefjord BK 

UBM 1981-Slagen BK, SLAGENHALLEN, TØNSBERG  
U16: 
HS Per Rose, Bygdø BK 
DS Siri Skorge, Sandefjord BK 
HD Nerem/Enersen/Haugerud IF-Fjellhamar BK 
DD Wikdal/Westby, Fjellhamar BK 
MD Næss/Wikdal, Fjellhamar BK 

U14: 
HS Hans Sperre d.a.y, Sandefjord BK 
DS Trine Leikvold, Sandefjord BK 
HD Næss/Lia, Fjellhamar BK 
DD Bunes/Bunes, Moss BK 
MD Sperre/Leikvold, Sandefjord BK 

UBM 1982-Røyken BK, RØYKENHALLEN, RØYKEN.  
U16: 
HS Jørn Enersen, Fjellhamar BK 
DS Ellen Bunes, Moss BK 
HD Anders Skar/Jørn Enersen, Nøtterøy BK-Fjellhamar BK 
DD Siri Skorge/Trine Leikvold, Sandefjord BK 
MD Thore Næss/Ellen Berg, Fjellhamar BK-Grimstad BK 

U14: 
HS Tor Egil Kristensen, Moss BK 
DS Gro Giertsen, Bergen BK 
HD Tor Egil Kristensen/Audun Myhre, Moss BK-Haugerud IF 
DD Gry Kirsti Solberg/Bente Rotevatn, Fjellhamar BK 
MD Guttorm Gran/Hege Aker-Iversen,, Sandefjord BK 

UBM 1983-Haugerud IF, HAUGERUDHALLEN, OSLO  
U16: 
HS Hans Sperre d.a.y, Sandefjord BK 
DS Ellen Bunes, Moss BK 
HD Næss/Lia, Fjellhamar BK 
DD Ellen Bunes/Britt Eriksen, Moss BK-Slagen BK 
MD Sperre/Leikvold, Sandefjord BK 

U14: 
HS Knut Håkon Frølich, Sandefjord BK 
DS Bente Andersen, Sandefjord BK 
HD Knu H. Frølich/Arild Langnes, Sandefjord BK 
DD Therese Pettersen/Tone Gulbrandsen, Slagen BK 
MD Knut H. Frølich/Bente Andersen, Sandefjord BK 

UBM 1984-Nøtterøy BK, NØTTERØY (v/Tønsberg)  
U16: 
HS Hans Sperre d.a.y, Sandefjord BK 
DS Gro Giertsen, Bergen BK 
HD Hans Sperre/Guttorm Gran, Sandefjord BK 
DD Therese Pettersen/Tone Gulbrandsen, Slagen BK 
MD Hans Sperre/Bente Andersen, Sandefjord BK 

U14: 
HS Espen Næss, Fjellhamar BK 
DS Tove Hol, Askøy BK 
HD Næss/Kristoffersen, Fjellhamar BK 
DD Kari Bunes/Heidi Brekke, Moss BK-Horten BK 
MD Richard Jacobsen/Heidi Brekke, Slagen BK-Horten BK 

UBM 1985-Greåker BC, TINDLUNDHALLEN, GREÅKER  
U16: 
HS Arild Langnes, Sandefjord BK 
DS Gry Kirsti Solberg, Skjønhaug, Fjellhamar BK 
HD ØysteinLarsen/Trond Wåland, Kristiansand BK 
DD Gry Kirsti Solberg/Bente Andersen, Fjellhamar BK-Sandefjord BK 
MD Knut H. Frølich/Bente Andersen, Sandefjord BK 

U14: HS Kenneth Halvorsen, Våg IK 
DS Monica Lund , Trondheim BK 
HD Halvorsen/Terjesen, Kristiansand BK-Grimstad BK 
DD Kristensen/Rasmussen, Moss BK-Askøy BK 
MD Halvorsen/Lund, Kristiansand BK-Trondheim BK 

UBM 1986-Trondheim BK, NIDARØHALLEN, TRONDHEIM  
U16: 
HS Trond Wåland, Kristiansand BK 
DS Tove Hol, Askøy BK 
HD Wåland/Halvorsen, Kristiansand BK 
DD Bunes/Brekke, Moss BK-Horten BK 
MD Wåland/Canck, Kristiansand BK 

U14: 
HS Børge Larsen, Kristiansand BK 
DS Berit Skaatun, Fana BK 
HD Larsen/Eie, Kristiansand BK 
DD Østhassel/Eriksen, Kristiansand BK 
MD Eie/Østhassel, Kristiansand BK 

UBM 1987-Nøtterøy BK, NØTTERØY (v/Tønsberg)  
U16: 
HS Kenneth Halvorsen, Kristiansand BK 
DS Beate Rasmussen, Askøy BK 
HD Halvorsen/Larsen, Kristiansand BK 
DD Rasmussen/Lund, Grimstad BK-Trondheim BK 
MD Terjesen/Lund, Grimstad BK-Trondheim BK 

U14: 
HS Svein Wåland, Kristiansand BK 
DS Cam Duong, Grimstad BK 
HD Leskowski/Toverud, Sandefjord BK 
DD Rasmussen/Duong, Grimstad BK 
MD Eie/Eriksen, Kristiansand BK 

UBM 1988-Moss BK, MOSSEHALLEN-MOSS  
U16: 
HS Børge Larsen, Kristiansand BK 
DS Berit Skaatun, Fana BK 
HD Larsen/Høigilt, Kristiansand BK 
DD Parnemann/Byberg, Slagen BK 
MD Larsen/Østhassel, Kristiansand BK 

U14: 
HS Svein Wåland, Kristiansand BK 
DS Cam Duong, Grimstad BK 
HD Hansen/Haugen, Trondheim BK-Askim BC 
DD Duong/Rasmussen, Grimstad BK 
MD Wåland/Eriksen, Kristiansand BK 

UBM 1989-Kristiansand BK, BADMINTON SENTERET, KRISTIANSAND  
U16: 
HS Rune Toverud, Sandefjord BK 
DS Lillian Olavesen, Sarpsborg BK 
HD Thomas Leskowski/Per T. Mørk, Sandefjord BK 
DD Cam Duong/Jorunn Rasmussen, Grimstad BK 
MD Andreas Bondevik/Brooks, Fjellhamar BK 

U14: 
HS Jimmy Marring, Haugerud IF 
DS Cam Duong, Grimstad BK 
HD Kristian Larsen/Jim R. Andersen, Kristiansand BK 
DD Gunn Hildebrandt/Ingunn Østhassel, Kristiansand BK 
MD Rune Terjesen/Cam Duong, Grimstad BK 

UBM 1990-Sandefjord BK, JOTUNHALLEN, SANDEFJORD  
U16: 
HS Svein Wåland, Kristiansand BK 
DS Lillian Olavesen, Sarpsborg BK 
HD Svein Wåland/Henning Damsgård, Kristiansand BK 
DD Cam Duong/Jorunn Rasmussen, Grimstad BK 
MD Svein Wåland/Renate Eriksen, Kristiansand BK 

U14: 
HS Knut Haugen, Askim BC 
DS Gro Wilhelmsen 
HD Kristian Larsen/Ole M. leirvåg, Kristiansand BK 
DD Silje Kilen/Pia Langdalen, Asker BK-Fjellhamar BK 
MD Kristian Larsen/Ingunn Østhassel, Kristiansand BK 

UBM 1991-Sandefjord BK, JOTUNHALLEN, SANDEFJORD  
U16: 
HS Knut Haugen, Askim BC 
DS Cam Duong, Grimstad BK 
HD Jim R. Andersen/Morten Ovnerud, Kristiansand BK 
DD Gunn Hildebrandt/Ingunn Østhassel, Kristiansand BK 
MD Tommy Gåsbakk/Nina Håland, Grong BK-Rana BK 

U14: 
HS Kristian Larsen, Kristiansand BK 
DS Ingunn Østhassel, Kristiansand BK 
HD Alexander og Marius Gundersen, Bygdø BK 
DD Helene Abusdal/Ann-Liz Johansen, Kristiansand BK 
MD Kristian Larsen/Ingunn Østhassel, Kristiansand BK 

UBM 1992-Tertnes BK, TERTNESHALLEN, BERGEN  
U16: 
HS Knut Haugen, Askim BC 
DS Silje Kilen, Asker BK 
HD Knut Haugen/Lars Sørensen, Askim BC-Oslo BK 
DD Silje Kilen/Pia Langdalen, Asker BK-Fjellhamar BK 
MD Geir Omdal/gro Wilhelmsen, Tertnes BK-Moss BK 

U14: 
HS Thomas Andersen, Sandefjord BK 
DS Ann-Liz Johansen, Krtistiansand BK 
HD Thomas Andersen/Jonas Bugge, Sandefjord BK 
DD Monica Halvorsen/Anniken Halvorsen, Båtsfjord Spkl.-Oslo BK 
MD Thomas Andersen/Anette Wilhelmsen, Sandefjord BK 

UBM 1993-Kristiansand BK, BADMINTONSENTRET, KRISTIANSAND  
U16: 
HS Kristian Larsen, Kristiansand BK 
DS Ann-Liz Johansen, Kristiansand BK 
HD Alexander og Marius Gundersen, Bygdø BK 
DD Monica Halvorsen/Anniken Halvorsen, Båtsfjord Spkl.-Oslo BK 
MD Kristian Larsen/Ingunn Østhassel, Kristiansand BK 

U14: 
HS Espen Elvestad, Sandefjord BK 
DS Ingrid H. Hansen, Trondheim BK 
HD Espen Elvestad/Brian Kaupang, Sandefjord BK 
DD Ann Kristin Mathisen/May Britt Grytten, Norborg IL 
MD Brian Kaupang/Tina Jacobsen, Sandefjord BK 

UBM 1994-Nøtterøy BK, NØTTERØY (v/Tønsberg)  
U16: 
HS Jan Rune Kvås, Kristiansand BK 
DS Monica Halvorsen, Sandefjord BK 
HD Jan Rune Kvås/Rune Terjesen, Kristiansand BK 
DD Ann-Liz Johansen/Helene Abusdal, Kristiansand BK 
MD Rune Terjesen/Helene Abusdal, Kristiansand BK 

U14: 
HS Kim Åge Johansen, Kristiansand BK 
DS Julie Kracht, Oslo BK 
HD Torleif Formo/Bjørn Aage Seem Holmen, Grong BK 
DD Maria Rikstad/Julie Kracht, Klæbu IL-Oslo BK 

UBM 1995-Trondheim BK, NIDARØHALLEN, TRONDHEIM  
U16: 
HS Rune Terjesen, Kristiansand BK 
DS Karianne Helland, Trondheim BK 
HD Espen Elvestad/Brian Kaupang, Sandefjord BK 
DD Karianne Helland/Ingrid H. Hansen, Trondheim BK 
MD Rune Kvås/Mette Østhassel, Kristiansand BK 

U14: 
HS Henrik B. Johansen, Sandefjord BK 
DS Tone Lise E. Nilsen, Båtsfjord Spkl. 
HD Henrik B. Johansen/Njal Gundersen, Sandefjord BK 
DD Kristina Lundeland/Tone Lise E. Nilsen, BK-Vest-Båtsfjord Spkl. 
MD Lars Gunnar Abusdal/Christiane Bønnelykke, Kristiansand BK 

UBM 1996-Sandefjord BK, JOTUNHALLEN, SANDEFJORD  
U16: 
HS Henrik B. Johansen, Sandefjord BK 
DS Tone Lise E. Nilsen, Båtsfjord Spkl. 
HD Henrik B. Johansen/Njal Gundersen, Sandefjord BK 
DD Tone Lise E. Nilsen/Carina Amundsen, Båtsfjord Spkl. 
MD Bjørn Aage S. Holmen/Karianne Helland, Grong BK-Trondheim BK 

U14: 
HS Erik Magnus Hauan, Røyken BK 
DS Astrid Bønnelykke, Kristiansand BK 
HD Erik Magnus Hauan/Daniel Holst, Røyken BK-Fron BK 
DD Astrid og Christiane Bønnelykke, Kristiansand BK 
MD Daniel Holst/Sara B. Kværnø, Fron BK-Grong BK 

UBM 1997-Kristiansand BK, BADMINTON SENTERET, KRISTIANSAND  
U17: 
HS Njal Gundersen, Sandefjord BK 
DS Tone Lise E. Nilsen, Båtsfjord Spkl. 
HD Njal Gundersen/Henrik B. Johansen, Sandefjord BK 
DD Tone Lise E. Nilsen/Carina Amundsen, Båtsfjord Spkl. 
MD Lars Gunnar Abusdal/Mette Østhassel, Kristiansand BK 

U15: 
HS Steinar Klausen, Moss BK 
DS Christiane Bønnelykke, Kristiansand BK 
HD Eystein Vik/Kim Ove Grenby, Pillarguri BK-Sotra BC 
DD Sigrun A.S.Holmen/Sara B. Kværnø, Grong BK 
MD Steinar Klausen/Astrid Bønnelykke, Moss BK 

UBM 1998-Kristiansand BK, BADMINTON SENTERET, KRISTIANSAND  
U17: 
HS Steinar Klausen, Moss BK 
DS Toen Lise E. Nilsen, BK-Vest 
HD Erik Magnus Hauan/Erik Rundle, Bygdø BK 
DD Almås/Rikstad, Sandefjord BK-Klæbu IL 
MD Kim Ove Grenby/Tone Lise E. Nilsen, AskøyBK/BK_Vest 

U15: 
HS Glenn Fagerli, Båtsfjord Spkl. 
DS Astrid Bønnelykke, Kristiansand BK 
HD Rye-Pedersen/Eggen, Bygdø BK-Klæbu IL 
DD Astrid og Christiane Bønnelykke, Kristiansand BK 
MD Eggen/A.Bønnelykke, Klæbu IL-Kristiansand BK 

UBM 1999-Sandefjord BK, JOTUNHALLEN, SANDEFJORD  
U17: 
HS Steinar Klausen, Moss BK 
DS Astrid Bønnelykke, Kristiansand BK 
HD Steinar Klausen/Kim Ove Grenby, Moss BK-Sotra BC 
DD Sigrun A.S.Holmen/Hanna B. Kværnø, Grong BK 
MD Daniel Holst/Katarina Prestmoen, Fron BK 

U15: 
HS Robert Hoeggen, Klæbu IL 
DS Marthe Obuschowicz, Kristiansand BK 
HD Robert Hoeggen/Tore Groven, Klæbu IL 
DD Hanna B. Kværnø/Frøydis Formo, Grong BK 
MD Robert Hoeggen/Rannveig L. Berg, Klæbu IL-Grong BK 

UBM 2000-Sotra BC, BILDØYHALLEN, SOTRA  
U17: 
HS Tommy Eggen, Klæbu Il 
DS Christiane Bønnelykke, Kristiansand BK 
HD Eggen/Pedersen/Klæbu IL-Bygdø BK 
DD Astrid og Christiane Bønnelykke, Kristiansand BK 
MD T. Eggen/A. Bønnelykke, Klæbu IL-Kristiansand BK 

U15: 
HS Jostein Straume, Sotra BC 
DS Tone Edvardsen, Klæbu Il 
HD Hallager/Pedersen, Grong BK-Fron BK 
DD Hanna B. Kværnø/Frøydis Formo, Grong BK 
MD Jostein Straume/Frøydis Formo, Sotra BC-Grong BK 

UBM 2001-Grong BK, GRONGHALLEN, GRONG  
U17: 
HS Sigve Hallager, Grong BK 
DS Cathrine Mørch, Trondheim BK 
HD Sigve Hallager/Jostein Straume, Grong BK-Sotra BC 
DD Cathrine Mørch/Rannveig L. Berg, Trondheim BK-Grong BK 
MD Tore Groven/Cathrine Mørch, Klæbu IL-Trondheim BK 

U15: 
HS Lorentz H. Aarhus, Asker BK 
DS Linn Veronica Jensen, Bårsfjord Sp.kl. 
HD Lorentz H. Aarhus/Audun Vik, Asker BK-Pillarguri BK 
DD Linn Veronica Jensen/Caroline E. Hem, Båtsfjord Sp.kl.-Sandefjord BK 
MD Ørjan Sivertsen/Linn Veronica Jensen, Berlevåg T&IF-Båtsfjord Spkl. 

UBM 2002-Sandefjord BK, JOTUNHALLEN, SANDEFJORD  
U17: 
HS Sigve Hallager, Grong BK 
DS Tone Edvardsen, Klæbu IL 
HD Jostein Straume/Thomas Dahl, Sotra BC-Sandefjord BK 
DD Hanna B. Kværnø/Frøydis Formo, Grong BK 
MD Sigve Hallager/Hanna B. Kværnø, Grong BK 

U15: 
HS Marcus Elmerskog, Horg BK 
DS Caroline E. Hem, Sandefjord BK 
HD Anders Aasheim/Daniel Olsen, Sandefjord BK-Båtsfjord Spkl. 
DD Maren Hjelmeland/Caroline E. Hem, Klæbu Il-Sandefjord BK 
MD Hallstein Oma/Helene Trommestad, Bergen BK-Hurum BK 

UBM 2003-Båtsfjord Sp.kl., BÅTSFJORD  
U17: 
HS Anders Aasheim, Sandefjord BK 
DS Malene Johannessen, Bergen BK 
HD Lorentz H. Aarhus/Audun Vik, Asker BK-Pillarguri BK 
DD Linn Veronica Jensen/Charlotte Wahlquist, Båtsfjord Spkl.-Fron BK 
MD Anders Aasheim/Caroline E. Hem, Sandefjord BK 

U15: 
HS Hallstein Oma, Bergen BK 
DS Caroline E. Hem, Sandefjord BK 
HD Hallstein Oma/Finn Arne Nielsen, Bergen BK 
DD Maren Hjelmeland/Caroline E. Hem, Klæbu IL-Sandefjord BK 

UBM 2004-Bergen BK, BERGEN  
U17: 
HS Hallstein Oma, Bergen BK 
DS Caroline E. Hem, Sandefjord BK 
HD Hallstein Oma/Finn Arne Nielsen, Bergen BK 
DD Caroline E. Hem/Maren Hjelmeland, Sandefjord BK-Klæbu IL 
MD Anders Aasheim/Caroline E. Hem, Sandefjord BK 

U15: 
HS Philip H. Aarhus, Asker BK 
DS Marthe Sandberg, Sandefjord BK 
HD Philip H. Aarhus/Carl-Otto Falck Burum, Asker BK 
DD Iris Leinan/Siw Merete Nilsen, mehamn IL 
MD Philip H. Aarhus/Maren S. Rasmussen, Asker BK-Stavanger BK 

UBM 2005-Sandefjord BK, JOTUNHALLEN, SANDEFJORD  
U17: 
HS Hallstein Oma, Bergen BK 
DS Maren Hjelmeland, Klæbu IL 
HD Hallstein Oma/Finn Arne Nielsen, Bergen BK 
DD Maren Hjelmeland/Cathrine Aurdal, Kristiansand BK 
MD Philip H. Aarhus/Maren S. Rasmussen, Asker BK-Stavanger BK 

U15: 
HS Marius Fartum, Haugerud IF 
DS Mari Helene Bøe, Sandefjord BK 
HD Marius Fartum/Carl-Otto Falck Burum, Haugerud IF-Bygdø BK 
DD Ida og Marthe Sandberg, Sandefjord BK 
MD Marius Fartum/Ingrid Teistung, Haugerud IF-Hamar BK 

UBM 2006-Stavanger BK, STAVANGER IDRETTSHALL, STAVANGER  
U17: 
HS Philip How Aarhus, Asker BK 
DS Ida Sandberg, Sandefjord BK 
HD Philip How Aarhus/Rune Helle, Asker BK-Stavanger BK 
DD Marthe og Ida Sandeberg, Sandefjord BK 
MD Philip How Aarhus/Maren S. Rasmussen, Asker BK-Stavanger BK 

U15: 
HS Marius Fartum, Haugerud IF 
DS Mari Helene Bøe, Sandefjord BK 
HD Marius Fartum/Eirik Paulsen, Haugerud IF-Riska BK 
DD Mari Helene Bøe/Veronica Andersen, Sandefjord BK 
MD Marius Fartum/Ingrid Teistung, Haugerud IF-Hamar BK 

UBM 2007-Bygdø BK, BYGDØHUS, OSLO  
U17: 
HS Marius Fartum, Haugerud IF 
DS Ingrid Teistung, Hamar BK 
HD Carl-Otto Falch Burum/Morten Oterhals, Bygdø BK-Bergen BK 
DD Ida Sandberg/Marthe Sandberg, Sandefjord BK 
MD Marius Fartum/Ingrid Teistung, Haugerud IF-Hamar BK 

U15: 
HS Matz Menkin, Bygdø BK 
DS Emilie Stordalen, Bygdø BK 
HD Matz Menkin/Jonas Christensen, Bygdø BK-Frogner IL 
DD Emilie Stordalen/Ina Ekholt, Bygdø BK 
MD Matz Menkin/Emilie Stordalen, Bygdø BK 

UBM 2008-Hamar BK, STANGEHALLEN, Stange.  
U17: 
HS Marius Fartum, Bygdø BK 
DS Ingrid Teistung, Hamar BK 
HD Matz Menkin/Jonas Christensen, Bygdø BK 
DD Emilie Stordalen/Ina Ekholt, Bygdø BK 
MD Marius Fartum/Ingrid Teistung, Bygdø BK og Hamar BK 

U15: 
HS Carl Christian Hem, Sandefjord BK 
DS Cathrine Fossmo, Pillarguri BK 
HD Jann Menkin/Carl Christian Hem, Bygdø BK og Sandefjord BK 
DD Cathrine Fossmo/Marta Gården, Pillarguri BK 
MD Jacob Ulmo/Cathrine Fossmo, Pillarguri BK 

UBM 2009-Kolvereid IL, Nærøyhallen/Rørvikhallen, Kolvereid og Rørvik.  
U17 
HS Matz Menkin, Bygdø BK 
DS Cathrine Fossmo, Pillarguri BK 
HD Anders Jevne/Simen Falkenhaug, Fron BK 
DD Solveig Valderhaug/Anne Klyve, Asker BK 
MD Anders Jevne/Cathrine Fossmo, Fron BK-Pillarguri BK. 

U15: 
HS Lasse Olofson, Bergen BK 
DS Marta Gården, Pillarguri BK 
HD Lasse Olofson/Kato Lambrecths, Bergen BK 
DD Marta Gården/Cathrine Fossmo, Pillarguri BK 
MD Johannes Hagen/Marta Gården, Pillarguri BK 

UBM 2010-Moss BK, Mossehallen, Moss.  
U17 
HS Lasse Olofson, Bergen BK 
DS Cathrine Fossmo, Pillarguri BK 
HD Johannes Hagen/Magnus Christensen, Pillarguri BK-Frogner IL 
DD MartaGården/Cathrine Fossmo, Pillarguri BK 
MD Marta Gården/Johannes Hagen, Pillarguri BK 

U15 
HS Magnus Christensen, Frogner IL 
DS Pernille Olofson, Bergen BK 
HD Torstein Moe/Anders Leirud, Grong BK-Frogner IL 
DD Ingelin og Vilde Espeseth, Kirkenes BK 
MD Pernille Olofson/Magnes Christensen, Bergen BK-Frogner IL 

UBM 2011-Kristiansand BK, Badmintonsenteret, Kristiansand.  
U17 
HS Johannes Arnhoff Hagen, Pillarguri BK 
DS Cathrine Fossmo, Pillarguri BK 
HD Johannes Arnhoff Hagen/Magnus Christensen, Pillarguri BK-Frogner 
DD Cathrine Fossmo/Marta Gården, Pillarguri BK 
MD Johannes Arnhoff Hagen/Cathrine Fossmo, Pillarguri BK 

U15 
HS Peter Rønn Stensæth, Bygdø BK 
DS Kristina Dåsnes, Kristiansand BK 
HD Peter Rønn Stensæth/Vegard Rikheim, Bygdø BK-Frogner IL 
DD Marthe Skaug/Linn Lilian Stenrud, Moss BK-Frogner IL 
MD Peter Rønn Stensæth/Linn Lilian Stenrud, Bygdø BK-Frogner IL 

UBM 2012-Haugerud IF/Frogner IL, Oppsal Arena, Oslo  
U17 
HS Anders Leirud, Frogner IL 
DS Thea Kristina Johansen, Sandefjord BK 
HD Anders Leirud/Torstein Moe, Frogner IL + Grong BK 
DD Thea K. Johansen/Irina B. Eklund, Sandefjord BK + Nøtterøy BK 
MD Anders Leirud/Hege Rikheim, Frogner IL 

U15 
HS Mattias Xu, Frogner IL 
DS Vilde Espeseth, Kirkenes BK 
HD Peter Rønn Stensæth/Vegard Rikheim, Bygdø BK + Frogner IL 
DD Vilde Espeseth/Sophie Owen Davies, Kirkenes BK + Pillarguri BK 
MD Peter Rønn Stensæth/Linn Lilian Stenrud, Bygdø BK + Frogner IL 

UBM 2013 – NTNUI-Badminton, Trondheim 

HSU15: Tobias Krømke, Sandefjord BK 
DSU15: Emilie Sotnes Hamang, Bærum BK 
HDU15: Simen Solberg, Grong BK/Tony Yang, Trondheim BK 
DDU15: Marie Christensen, Frogner IL/Stine Andersen, Moss BK 
MDU15: Mads Marum/Lotte Eide, Kristiansand BK 
HSU17: Vegard Rikheim, Frogner IL 
DSU17: Sophie Owen-Davies, Pillarguri BK 
HDU17: Peter Rønn Stensæth, Bygdø BK/Vegard Rikheim, Frogner IL 
DDU17: Vilde Espeseth, Kirkenes BK/Sophie Owen-Davies, Pilllarguri BK 
MDU17: Peter Rønn Stensæth, Bygdø BK/Linn Stenrud, Frogner IL 

UBM 2014 – Sotra Badminton Club, Sota 

HSU15: Markus Barth, Bergen BK 
DSU15: Frida Sotnes Hamang, Bærum BK 
HDU15: Matius Wijaya/Viktor Petersen Norberg, Moss BK og Sandefjord BK 
DDU15: Frida Sotnes Hamang/Ronja Thorstensen, Bærum BK og Moss BK 
MDU15: Frida Sotnes Hamang/Toheed Ahmed Saeed, Bærum BK og Haugerud IF 
HSU17: Peter Rønn Stensæth, Bygdø BK 
DSU17: Vilde Espeseth, Kirkenes BK 
HDU17: Peter Rønn Stensæth/Vegard Rikheim, Bygdø BK og Frogner IL 
DDU17: Vilde Espeseth/Sophie Owen-Davies, Kirkenes BK og Pillarguri BK 
MDU17: Charlotte Leinan/Vegard Rikheim, Mehamn IL og Frogner IL 

UBM 2015 – Sandefjord Badmintonklubb, Sandefjord. 

HSU15:  Markus Barth, Bergen BK 
DSU15:  Vera Botcharova Ellingsen, Bergen BK 
HDU15: Matius Wijaya/Viktor Petersen Norberg, Moss BK – Sandefjord BK 
DDU15: Vera Botcharova Ellingsen/Sofia Louis Macsali, Bergen BK 
MDU15: Vera Botcharova Ellingsen/Markus Barth, Bergen BK 
HSU17:  Tobias Krømke, Sandefjord BK 
DSU17: Emilie Sotnes Hamang, Bærum BK 
HDU17: Tobias Krømke/Mads Marum, Sandefjord BK – Kristiansand BK 
DDU17: Marie Christensen/Stine Andersen, Frogner IL – Moss BK 
MDU17: Alda Karen Jonsdottir/Tobias Krømke, Sandefjord BK 

UBM 2016 – Kristiansand Badmintonklubb, Kristiansand. 

HSU15: Matius Wijaya, Moss BK 
DSU15: Sofia Louis Macsali, Bergen BK 
HDU15: Matius Wijaya/Ådne Strøm, Moss Bk – Kolveried IL 
DDU15: Sofia Louis Macsali/Emilia Petersen Norberg, Bergen BK – Sandefjord BK 
MDU15: Sofia Louis Macsali/Matius Wijaya, Bergen BK – Moss BK 
HSU17: Markus Barth, Bergen BK 
DSU17: Frida Sotnes Hamang, Bærum BK 
HDU17: Benjamin Nordèn/Dusan Nikolic, Moss BK – Sotra BC 
DDU17: Vera Botcharova Ellingsen/Marie Christensen, Bergen BK – Frogner IL 
MDU17: Vera Botcharova Ellingsen/Markus Barth, Bergen BK 

UBM 2017 – Moss Badmintonklubb, Moss 

HSU15: Danila Gataullin, Leksvik BK 
DSU15: Emilia Petersen Norberg, Sandefjord BK 
HDU15: Danila Gataullin/Ludvig Smith-Meyer, Leksvik BK – Nøtterøy BK 
DDU15: Victoria Økland/Jenny Rajkumar, Sotra BC 
MDU15: Kevin Elson/Julie Marie Abusdal, Kristiansand BK 
HSU17: Markus Barth, Bergen BK 
DSU17: Vera Botcharova Ellingsen, Bergen BK 
HDU17: Markus Barth/Joachim Skjønhaug, Bergen BK – Bygdø BK 
DDU17: Vera Botcharova Ellingsen/Marie Christensen, Bergen BK – Frogner IL 
MDU17: Benjamin Norden/Marie Christensen, Moss BK – Frogner IL 

UBM 2018 – Sandefjord Badmintonklubb, Sandefjord. 

DSU15: Delia Murtazalieva, Haugerud IF 
HSU15: Kevin Elson, Kristiansand BK 
DDU15: Delia Murtazalieva/Julie Marie Abusdal, Haugerud IF – Kristiansand BK 
HDU15: Matias Ji Hong/Thomas Grüner Fjeldheim, Haugerud IF 
MDU15: Julie Marie Abusdal/Kevin Elson, Kristiansand BK 
DSU17: Sofia Louis Macsali, Bergen BK 
HSU17: Jonas Østhassel, Kristiansand BK 
DDU17: Sofia Louis Macsali/Emilia Petersen Norberg, Bergen BK – Sandefjord BK 
HDU17: Jonas Østhassel/Jonas Tønnesen, Kristiansand BK 
MDU17: Sofia Louis Macsali/Matius Wijaya, Bergen BK – Moss BK 

UBM 2019 – Haugerud IF, Oppsal Arena 

DSU15: Delia Murtazalieva, Haugerud IF 
HSU15: Rafid Ishaq, Bergen BK 
DDU15: Elise Lærkerød Jelsness/Karina Elisabeth Andreassen, Bygdø BK/Kirkenes BK 
HDU15: Thomas Grüner Fjeldheim/Mathias Ji Hong, Haugerud IF 
MDU15: Delia Murtazalieva/Mathian Ji Hong, Haugerud IF 
DSU17: Emilie Petersen Norberg, Sandefjord BK 
HSU17: Ludvig Smith-Meyer, Nøtterøy BK 
DDU17: Emilia Petersen Norberg/Live Hov Grønbech, Sandefjord BK/Herøy IL 
HDU17: Amund Rikheim Huus/Danila Gataulin, Frogner IL/Sandefjord BK 
MDU17: Emilia Petersen Norberg/Ludvig Smith-Meyer, Sandefjord BK/Nøtterøy BK 

Forza Thon Hotel idrettsbutikken Gjensidige Kias