Badminton / Nyheter / 2021 / UBM 2021
DSC02550.JPG

UBM 2021

Sist helg var det igjen klart for Ungdommens badminton mesterskap som har vært utsatt flere ganger grunnet covid-19. Sandefjord som arrangør gjorde en solid jobb for å få gjennomføringen til å gå så bra som mulig, og det var god stemning i begge hallene samt mange gode kamper.

Beste klubb ble regnet ut til å være Rubbestadneset IL i U15 og Haugerud IF i U17.

 

Resultatene ble som følger:

U15 (u17) i Jotunhallen

Herresingle

Gull – Brynjar Hus, Rubbestadneset IL

Sølv – Heine Lam Nybakk, Sotra BC

Bronse – Thomas Dinh, Karmøy BK

Bronse – Jakob Langeland Risa, Sotra BC

 

Damesingle

Gull – Nila Lorvik, Herøy IL

Sølv – Selma Kvarenes Bjørnestøl, Kristiansand BK

Bronse – Arathija Anton Reginold, Bergen BK

Bronse – Mina Korssund, Moss BK

 

Herredouble

Gull – Lukas Skurnes Sundt/Brynjar Hus, Karmøy BK/Rubbestadneset IL

Sølv – Adit Sharma/Varun Manikandan, Haugerud IF/IL Skrim

Bronse – Herman Dalan Eidissen/Thomas Dinh, Bergen BK/Karmøy BK

Bronse – Heine Lam Nybakk/ Jakob Langeland Risa, Sotra BC

 

Damedouble

Gull – Nila Lorvik/Mina Korssund, Herøy IL/Moss BK

Sølv – Hedda Berg Angell/Selma Kvarenes Bjørnestøl, Kristiansand

Bronse – Emma Yasmin Ruud/Trishna Shyam Chand, Moss BK/Trondheim BK

Bronse – Vilma Aasheim-Engen/Heidi Hartmann, Frogner IL/Norborg IL

 

Mixdouble

Gull – Mina Korssund/Brynjar Hus, Moss BK/Rubbestadneset IL

Sølv – Sofie Jin Reistadbakk/Heine Lam Nybakk, Haugerud IF/Sotra BC

Bronse – Herman Dalan Eidissen/Akarija Anton Reginold, Bergen BK

Bronse – Nila Lorvik/Marius Sandvær, Herøy IL

 

U17 (u19) i Bugårdshallen

Herresingle

Gull – Thomas Barth, Bergen BK

Sølv – Andreas Holmedal, Askøy BK

Bronse – Andreas Andersen Roksvåg, Kristiansand BK

Bronse – Elias Øyen Selsaas, Karmøy BK

 

Damesingle

Gull – Delia Murtazalieva, Herugerud IF

Sølv – Victoria Zhang, Haugerud IF

Bronse – Nicoline Wærsten, Kristiansand BK

Bronse – Elise Lærkerød Jelsness, Bygdø

 

Herredouble

Gull – Thomas Grüner Fjeldheim/Mathias Ji Hong, Haugerud IF

Sølv – Andreas Holmedal/Thomas Barth, Askøy BK/Bergen BK

Bronse – Theodor Fjelldal/Elias Øyen Selsaas, Haugerud IF/Karmøy BK

Bronse – Vetle Vinnes Bråten/Andreas Andersen Roksvåg, Askøy BK/Kristiansand BK

 

Damedouble

Gull – Victoria Zhang/Delia Murtazalieva, Haugerud IF

Sølv – Elise Lærkerød Jelsness/Karina Elisabeth Andreassen, Bygdø BK/Kirkenes BK

Bronse – Akija Anton Reginold/Divya Tehlan, Bergen BK

Bronse – Stine Skjævesland Pedersen/Nicoline Wærsten, Kristiansand BK

 

Mixdouble

Gull – Delia Murtazalieva/Mathias Ji Hong, Haugerud IF

Sølv – Victoria Zhang/Thomas Grüner Fjeldheim, Haugerud IF

Bronse – Elise Lærkerød Jelsness/Christer Andersen, Bygdø BK/Mandal BK

Bronse – Akija Anton Reginold/Andreas Holmedal, Bergen BK/Askøy BK

Forza Thon Stiftelsen VI Kias Idrettsbutikken