Michelle Brauer har ikke tidligere erfaring fra badmintonsporten, men har bred idrettsbakgrunn; hun kommer opprinnelig fra judosporten, hvor hun både har vært landslagsutøver på aldersbestemte lag, trener og dommer. I Norges Judoforbund har hun også vært styremedlem i forbundsstyret, og engasjert seg i organisasjonen Judo for fred. Gjennom Norges Idrettsforbund har hun også arbeidet som frivillig i Idrettens Fredskorps i Zambia.
Michelle avslutter nå sin mastergrad i Idrettspsykologi ved Norges Idrettshøgskole, og vil skrive sin masteroppgave ved siden av arbeidet hos oss.
Michelle går inn i rollen som utviklingsansvarlig. I dette ligger ansvar for klubbutvikling, både opprettelse av nye klubber og oppfølging av våre eksisterende klubbmiljøer, hun vil ha ansvar knyttet mot våre prosjekter og aktiviteter for barn-, ungdom og bredde, og ha ansvar for synliggjøring på nettsiden og på sosiale medier.
Michelle vil så tidlig som mulig komme ut for å bli kjent med dere alle i våre miljøer - hun har e-post michelle.brauer@badminton.no og kommer gjerne på klubbesøk!
Sonja Wåland bør være et kjent navn og fjes for alle på badminton.no, men vi kan gi en introduksjon av Sonja også; først og fremst, de siste årene - er hun vår fremragende trener for Helle Sofie Sagøy - som alle vet har vært vår fremste utøver de siste årene - med bronsen i Paralympics, som det store høydepunktet sist sommer.
Sonja Wåland har lang erfaring som spiller og trener i badminton på høyt internasjonalt nivå. Hun har vært knyttet Norges Badmintonforbund i en årrekke, og hatt ulike roller både lokalt og nasjonalt; blant annet har hun vært leder av NBFs toppidrettskomité (2004-2008), og senere én periode også som nestleder. Sonja har Olympiatoppens Topptrener 1 utdanning.
Tidligere i år ble Sonja tildelt NBFs innsatspokal for hennes store innsats for norsk badminton se her.
Sonja skal nå kombinere stillingen som landslagstrener for Helle Sofie, med en 50% stilling som trenerutvikler og utviklingskonsulent. Sonja er allerede igang med arbeidet med å oppdatere og fornye vår trenerutdanning - og på det kommende ledermøtet 14. juni skal Sonja, sammen med leder for Kompetansekomiteen Merete Andreassen, presentere arbeidet med en ny utdanningsmodell. Det gleder vi oss til!
Sonja vil ha ansvar knyttet forbundets kompetansearbeid og blant annet bidra i forbundets markedsarbeid.
Velkommen til begge, og vi gleder oss til å bli et enda større team på forbundskontoret!
Se presentasjon av hele NBFs administrasjon her - ta gjerne kontakt med oss!