Det er særlig for dagene torsdag 6. november og fredag 7. november hvor vi trenger flere linjedommere - vi søker deg som har god kjennskap til sporten, enten som spiller, tidligere spiller, eller kanskje og gjerne du som er pensjonist med hjerte for sporten! Ønsker du å bidra, vil du bli med i vårt team, og få noen minnerike dager i Jotunhallen.
Det kommer også internasjonale linjedommere til Sandefjord disse dagene, og Sandefjord BK, som teknisk arrangørklubb, har rekruttert mange fra egne rekker som bidragsytere på linjene. Nå søker vi deg fra naboklubber, nabokrets - som har lyst og mulighet til å bidra.
NBF vil også fremover ha et høyere fokus på linjedømming - ikke minst fordi vi i 2026 også er arrangør av U15 EM, og lørdag 8. november vil ansvarlig for dette i NBF, Victoria Fyrie-Dahl gjennomføre linjedommerkurs i Jotunhallen ca. kl. 13.00-14.30 - vi inviterer også til dette.
Ønsker du å bidra som linjedommer under NIC - ta kontakt med leder i SaBK Marius Sørby - marius.sorby@outlook.com.
Ønsker du i tillegg å delta på linjedommerkurset (med mulighet for å dømme også lørdag 8. november) - send e-post til michelle.brauer@badminton.no
 
        


