Bahrain-logo.png

Helle i VM!

Helle Sofie Sagøy jakter sin åttende VM-medalje!

Da har Helle Sofie Sagøy kommet godt i gang under årets Para-VM i Manama, Bahrain! Helle og Sonja, som ankom allerede forrige mandag, har brukt tiden i forkant av mesterskapet godt, og de har trent mye i varmen. Sonja sier at Helle, som har slitt litt med skade i etterkant av EM i September, og som heller ikke har spilt internasjonalt siden, har hatt en formstigning den siste tiden. Vi håper det kan treffe bra nå under VM!

Det virker å være positiv vekst i para-badminton generelt, når Sonja også forteller at det aldri tidligere har vært flere land eller utøvere til stede ved et Para-VM i badminton. Det er tydelig at det satses godt rundt om i verden.

Tross sterkere motstand, har mesterskapet starta bra for Helle, hvor hun først slo en tøff motstander i kinesiske Huang Zixuan i to sett, før hun sikret seg seier i pulja tidligere i dag, mot australske Zashka Gunson.

Trekningen til sluttspillet er nå også unnagjort, og Helle som førsteseedet står over åttendelsfinalen. I kvartfinalen som spilles i morgen, venter vinneren av en brasilianer og Helle sin egen doublemakker, franske Marjorie Boigeol! Ellers ser det ut til å være en tøff trekning når både gull- og sølvmedaljevinner fra PL i Paris sannsynligvis allerede møtes i sin egen kvartfinale i kamp om en mulig semifinaleplass mot Helle, om hun også klarer å ta seg videre fra kvartfinalen.

I double spiller Sagøy som nevnt med franske Marjorie Boigeol. Paret som er regjerende europamestre tok seg i går videre fra puljespillet, da som nummer to i pulja etter et tap mot et kinesisk par. De skal i aksjon igjen allerede senere i ettermiddag, klokka 16:30 norsk tid, hvor de i åttendelsfinalen møter enda et kinesisk par.

Vi ønsker Helle og Sonja en masse lykke inn mot sluttspillet under årets VM! Heia Norge!

Følg med på kampene her.

Kongsberg DNV NT Forza